Skip to navigation Skip to content Skip to footer

Top Stories

Top Stories

More Stories Schedule
Aug 24
Men's Soccer 5:00 PM EDT
at Martin Methodist
Aug 25
Men's Soccer 2:00 PM EDT
vs. Muskegon CC
Blue Devils Stadium
Aug 25
Women's Soccer 2:00 PM EDT
at Indiana University East
Richmond, Ind.
Aug 28
Men's Soccer 7:00 PM EDT
at Indiana Wesleyan
Aug 29
Men's Soccer 7:00 PM EDT
vs. Madonna
Blue Devils Stadium
Aug 29
Men's Tennis 2:00 PM EDT
at Taylor
Aug 29
at Taylor
Aug 30
Women's Soccer 7:30 PM EDT
vs. Rio Grande
Blue Devils Stadium
Aug 30
Women's Volleyball 10:00 AM EDT
vs. Peru St.
@ Bellevue, Neb.
Gordon Lozier Athletic Center // 2019 GoSarpy.Com Labor Day Classic
Aug 30
Women's Volleyball 4:00 PM EDT
vs. Doane
@ Bellevue, Neb.
Gordon Lozier Athletic Center // 2019 GoSarpy.Com Labor Day Classic
Aug 30
Women's Volleyball 5:00 PM EDT
vs. Manchester
@ Adrian, Mich.
Adrian Invitational
Aug 31
Men's Soccer 7:00 PM EDT
at Rio Grande
Aug 31
at Spring Arbor
Aug 31
Women's Volleyball 9:00 AM EDT
vs. Wilmington
@ Adrian, Mich.
Adrian Invitational
Aug 31
Women's Volleyball 10:00 AM EDT
vs. McPherson College
@ Bellevue, Neb.
Gordon Lozier Athletic Center // 2019 GoSarpy.Com Labor Day Classic
Aug 31
Women's Volleyball 11:00 AM EDT
vs. Adrian
@ Adrian, Mich.
Adrian Invitational
Aug 31
Women's Volleyball 2:00 PM EDT
vs. Central Methodist
@ Bellevue, Neb.
Gordon Lozier Athletic Center // 2019 GoSarpy.Com Labor Day Classic
Sep 01
Women's Soccer 12:00 PM EDT
vs. Point Park
Blue Devils Stadium
Sep 04
Men's Tennis 4:00 PM EDT
vs. Adrian
Sep 04
Women's Tennis 4:00 PM EDT
vs. Adrian
Sep 04
Women's Volleyball 7:00 PM EDT
vs. Schoolcraft
Don Ridler Field House // Southfield, Mich.
Sep 06
vs. Michigan Tech
Sep 06
Women's Volleyball 10:00 AM EDT
vs. West Va. Tech
@ Sylvania, Ohio
Ebeid Rec Center // Gray Wolf Invitational
Sep 06
Women's Volleyball 3:00 PM EDT
vs. Grace (Ind.)
@ Sylvania, Ohio
Ebeid Rec Center // Gray Wolf Invitational
Sep 07
Cross country 10 a.m.
at Bethany Invite
Bethany Invite
Sep 07
Football 1:00 PM EDT
vs. St. Xavier
Blue Devils Stadium
Sep 07
Men's Soccer 7:00 PM EDT
at Cardinal Stritch
Sep 07
at Defiance College Invitational | Day 1
Ironwood CC | Wauseon, Ohio
Sep 07
Women's Soccer 6:00 PM EDT
vs. Indiana Kokomo
Blue Devils Stadium
Sep 07
Women's Volleyball 9:00 AM EDT
vs. Shawnee State
@ Sylvania, Ohio
Ebeid Rec Center // Gray Wolf Invitational
Sep 08
Men's Soccer 4:00 PM EDT
at Siena Heights
Adrian, Mich.
Sep 08
at Defiance College Invitational | Day 2
Ironwood CC | Wauseon, Ohio
Sep 09
at Indiana Wesleyan University Invitational
Meshingomesia CC | Marion, Ind.
Sep 09
Women's Volleyball 7:00 PM EDT
vs. Concordia
Don Ridler Field House // Southfield, Mich.
Sep 11
Men's Soccer 4:00 PM EDT
vs. Davenport
Blue Devils Stadium
Sep 11
Men's Soccer 7:00 PM EDT
vs. Spring Arbor
Blue Devils Stadium
Sep 11
Women's Soccer 4:00 PM EDT
at Alma
Alma, Mich.
Sep 11
Women's Volleyball 7:00 PM EDT
at Mich.-Dearborn
UM-Dearborn Field House // Dearborn, Mich.
Sep 12
Men's Tennis 3:00 PM EDT
at St. Francis (IN)
Swinney Tennis Center // Ft. Wayne, Ind.
Sep 12
Women's Tennis 3:00 PM EDT
at St. Francis (IN)
Swinney Tennis Center // Ft. Wayne, Ind.
Sep 13
at WHAC Jamboree #1 | Aquinas College | Day 1
Sep 13
at Ind. - Kokomo
Sep 14
Cross country 10 a.m.
at Otterbein University Invite
Otterbein University Invite
Sep 14
Football 12:00 PM EDT
vs. Wis. Lutheran
Sep 14
at WHAC Jamboree #1 | Aquinas College | Day 2
Sep 14
Men's Soccer 3:00 PM EDT
at Huntington
Sep 14
Women's Soccer 5:00 PM EDT
at Mount Vernon Nazarene
Mount Vernon, Ohio
Sep 15
Men's Soccer 2:00 PM EDT
at Muskegon CC
Muskegon, Mich.
Sep 15
Women's Volleyball 12:00 AM EDT
vs. Concordia
@ Fort Wayne, Ind.
Indiana Tech Invitational
Sep 15
Women's Volleyball 1:00 PM EDT
vs. Madonna
@ Fort Wayne, Ind.
Indiana Tech Invitational
Sep 15
Women's Volleyball 10:00 PM EDT
vs. Indiana Tech
@ Fort Wayne, Ind.
Indiana Tech Invitational
Sep 15
Women's Volleyball 11:00 PM EDT
vs. Northwestern Ohio
@ Fort Wayne, Ind.
Indiana Tech Invitational
Sep 18
vs. ITA Regional
@ Marion, Ind.
ITA Regional Tournament
Sep 18
Women's Soccer 7:30 PM EDT
vs. Spring Arbor
Blue Devils Stadium
Sep 18
vs. ITA Regional
@ Marion, Ind.
ITA Regional Tournament
Sep 18
Women's Volleyball 7:00 PM EDT
at Lourdes
Ebeid Rec Center // Sylvania, Ohio
Sep 20
Men's Soccer 7:00 PM EDT
at Taylor (Ind.)
Sep 20
Women's Volleyball 7:00 PM EDT
vs. Concordia (Mich.)
Don Ridler Field House // Southfield, Mich.
Sep 21
Baseball 2:00 PM EDT
at Roosevelt
Sep 21
Baseball 5:00 PM EDT
at Roosevelt
Sep 21
Cross Country 10 a.m.
at Warrior Classic
Warrior Classic
Sep 21
Football 2:00 PM EDT
at Olivet Nazarene
Bourbonnais, Ill.
Sep 21
Men's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Racer Classic - Day 1
@ Lima, Oh
Racer Classic - Day 1
Sep 21
Softball 10:00 AM EDT
vs. Kent St.
@ Millington, Mich.
Scrimmage // Millington High School
Sep 21
Softball 12:30 PM EDT
vs. Saginaw Valley
@ Millington, Mich.
Scrimmage // Millington High School
Sep 21
Women's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Racer Classic - Day 1
@ Lima, Oh
Racer Classic - Day 1
Sep 22
Baseball 12:00 PM EDT
at Roosevelt
Sep 22
Baseball 3:00 PM EDT
at Roosevelt
Sep 22
Men's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Racer Classic - Day 2
@ Lima, Oh
Racer Classic - Day 2
Sep 22
Women's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Racer Classic - Day 2
@ Lima, Oh
Racer Classic - Day 2
Sep 23
Blue Devil Classic | Day 1
Tradition Course @ Treetops Resort | Gaylord, Mich.
Sep 23
Blue Devil Classic | Day 1
Tradition Course @ Treetops Resort | Gaylord, Mich.
Sep 23
Women's Volleyball 7:00 PM EDT
at Madonna
MU Activities Center // Livonia, Mich.
Sep 24
Blue Devil Classic | Day 2
Tradition Course @ Treetops Resort | Gaylord, Mich.
Sep 24
Blue Devil Classic | Day 2
Tradition Course @ Treetops Resort | Gaylord, Mich.
Sep 25
at Davenport
Sep 25
Women's Soccer 7:30 PM EDT
vs. Rochester (Mich.)
Blue Devils Stadium
Sep 25
at Davenport
Sep 25
Women's Volleyball 7:00 PM EDT
at Rochester (Mich.)
Rochester, Mich.
Sep 26
Women's Volleyball 7:00 PM EDT
at Concordia
Cardinal Fieldhouse // Ann Arbor, Mich.
Sep 27
Baseball 4:00 PM EDT
at Trinity Int'l
Sep 27
Men's Soccer 4:00 PM EDT
at Madonna
Livonia, Mich.
Sep 27
at WHAC Jamboree #1 | Cleary University | Day 1
Chemung Golf Course | Howell, Mich.
Sep 27
Women's Volleyball 7:00 PM EDT
vs. Aquinas
Don Ridler Field House // Southfield, Mich.
Sep 28
Baseball 1:00 PM EDT
at Trinity Int'l
Sep 28
Baseball 4:00 PM EDT
at Trinity Int'l
Sep 28
Cross country 1 p.m.
at Lousiville Classic Invite
Lousiville Classic Invite
Sep 28
Football 12:00 PM EDT
vs. St. Francis (IL)
Blue Devils Stadium
Sep 28
Men's Soccer 2:00 PM EDT
at Madonna
Sep 28
Softball 9:00 AM EDT
vs. Kalamazoo Community College
@ Byron Center, Mich.
Scrimmage // Whistlestop Park | Field 1
Sep 28
Softball 12:30 PM EDT
vs. Jackson College
@ Byron Center, Mich.
Scrimmage // Whistlestop Park | Field 4
Sep 28
Softball 2:15 PM EDT
vs. Saginaw Valley
@ Byron Center, Mich.
Scrimmage // Whistlestop Park | Field 2
Sep 28
at WHAC Jamboree #1 | Cleary University | Day 2
Chemung Golf Course | Howell, Mich.
Sep 28
Women's Soccer 4:30 PM EDT
at Madonna
Livonia, Mich.
Sep 28
vs. UNOH Tournament
@ Lima, Ohio
UNOH Tournament
Sep 28
Women's Volleyball 1:00 PM EDT
vs. Cornerstone
Don Ridler Field House // Southfield, Mich.
Sep 29
Softball 1:00 PM EDT
vs. Oakland Community College
@ Auburn Hills, Mich.
Scrimmage // Oakland University
Sep 29
Softball 3:30 PM EDT
at Oakland
Scrimmage // Auburn Hills, Mich.
Sep 30
at USCB Innisbrook Invite | Day 1
Copperhead Course | Palm Harbor, Fla.
Sep 30
at WHAC Jamboree #2 | Rochester College | Day 1
Twin Lakes Golf Course | Oakland Twp, Mich.
Oct 01
at USCB Innisbrook Invite | Day 2
Copperhead Course | Palm Harbor, Fla.
Oct 01
at WHAC Jamboree #2 | Rochester College | Day 2
Twin Lakes Golf Course | Oakland Twp, Mich.
Oct 02
Men's Soccer 7:00 PM EDT
vs. Mich.-Dearborn
Blue Devils Stadium
Oct 02
Women's Soccer 7:00 PM EDT
at Mich.-Dearborn
Oct 02
Women's Volleyball 7:00 PM EDT
vs. Madonna
Oct 03
Men's Soccer 6:00 PM EDT
vs. Northwood
Blue Devils Stadium
Oct 04
Cross Country 2 p.m.
at Lansing CC Invite
Lansing CC Invite
Oct 04
at WHAC Jamboree #2 | Cornerstone University | Day 1
The Mines Golf Course | Grand Rapids, Mich.
Oct 04
Men's Soccer 5:30 PM EDT
at Aquinas
Grand Rapids, Mich.
Oct 04
Women's Volleyball 7:00 PM EDT
at Northwestern Ohio
The Garage // Lima, Ohio
Oct 05
Baseball 11:00 AM EDT
at Miami-Hamilton
Oct 05
Baseball 2:00 PM EDT
at Miami-Hamilton
Oct 05
Men's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. WHAC 1
@ Allen Park, MI
WHAC 1
Oct 05
at WHAC Jamboree #2 | Cornerstone University | Day 2
The Mines Golf Course | Grand Rapids, Mich.
Oct 05
Men's Soccer 4:30 PM EDT
vs. Concordia (Mich.)
Blue Devils Stadium
Oct 05
vs. UNOH Tournament
@ Lima, Ohio
UNOH Tournament
Oct 05
Women's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. WHAC 1
@ Allen Park, MI
WHAC 1
Oct 05
Women's Soccer 7:30 PM EDT
vs. Concordia (Mich.)
Blue Devils Stadium
Oct 05
Women's Volleyball 3:00 PM EDT
at Indiana Tech
Schaeffer Center // Fort Wayne, Ind.
Oct 06
Baseball 11:00 AM EDT
at Miami-Hamilton
Oct 06
Baseball 2:00 PM EDT
at Miami-Hamilton
Oct 06
Softball 12:00 PM EDT
at Wayne St. (Mich.)
Scrimmage // Detroit, Mich.
Oct 06
Women's Volleyball 10:00 AM EDT
vs. Indiana Tech
@ Ann Arbor, Mich.
Concordia Invitational
Oct 06
Women's Volleyball 1:00 PM EDT
vs. Northwestern Ohio
@ Ann Arbor, Mich.
Concordia Invitational
Oct 06
Women's Volleyball 2:30 PM EDT
vs. Concordia
@ Ann Arbor, Mich.
Concordia Invitational
Oct 06
Women's Volleyball 4:00 PM EDT
vs. Madonna
@ Ann Arbor, Mich.
Concordia Invitational
Oct 07
at WHAC Jamboree #3 | Madonna University | Day 1
Golden Fox Golf Course | Plymouth, Mich.
Oct 07
at Bethel Invitational | Day 1
Harbor Shores GC | Benton Harbor, Mich.
Oct 08
at WHAC Jamboree #3 | Madonna University | Day 2
Golden Fox Golf Course | Plymouth, Mich.
Oct 08
Men's Soccer 3:00 PM EDT
at Northwestern Ohio
Lima, Ohio
Oct 08
at Bethel Invitational | Day 2
Harbor Shores GC | Benton Harbor, Mich.
Oct 09
Men's Soccer 7:00 PM EDT
at Aquinas (Mich.)
Oct 09
Women's Soccer 7:30 PM EDT
vs. Aquinas
Blue Devils Stadium
Oct 09
Women's Volleyball 7:30 PM EDT
at Siena Heights
SHU Fieldhouse // Adrian, Mich.
Oct 10
WHAC Jamboree #3 | Lawrence Tech | Day 1
Northville Hills Golf Course | Northville, Mich.
Oct 11
WHAC Jamboree #3 | Lawrence Tech | Day 2
Northville Hills Golf Course | Northville, Mich.
Oct 11
Women's Volleyball 4:00 PM EDT
vs. Trinity
@ Grand Rapids, Mich.
Cornerstone Classic // Mol Arena
Oct 11
Women's Volleyball 8:00 PM EDT
vs. Rocky Mountain
@ Grand Rapids, Mich.
Cornerstone Classic // Mol Arena
Oct 12
Football 1:00 PM EDT
at Indiana Wesleyan
Marion, Ind. // MSFA Mideast
Oct 12
Men's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Orange & Black Classic - Day 1
@ Dayton, OH
Orange & Black Classic - Day 1
Oct 12
Men's Soccer 7:00 PM EDT
at Cleary
Oct 12
Men's Tennis 2:00 PM EDT
at Hanover
Oct 12
Women's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Orange & Black Classic - Day 1
@ Dayton, OH
Orange & Black Classic - Day 1
Oct 12
Women's Soccer 4:00 PM EDT
at Cleary
Lake Trust Stadium // Howell, Mich.
Oct 12
Women's Tennis 2:00 PM EDT
at Hanover
Oct 12
Women's Volleyball 1:00 PM EDT
vs. IU-South Bend
@ Grand Rapids, Mich.
Cornerstone Classic // Mol Arena
Oct 12
Women's Volleyball 3:00 PM EDT
vs. Bethel (Ind.)
@ Grand Rapids, Mich.
Cornerstone Classic // Mol Arena
Oct 13
Men's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Orange & Black Classic - Day 2
@ Dayton, OH
Orange & Black Classic - Day 2
Oct 13
Women's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Orange & Black Classic - Day 2
@ Dayton, OH
Orange & Black Classic - Day 2
Oct 13
Women's Volleyball 1:00 PM EDT
vs. Madonna
Tri-Match // Don Ridler Field House // Southfield, Mich.
Oct 13
Women's Volleyball 3:00 PM EDT
vs. Mott C.C.
Tri-Match // Don Ridler Field House // Southfield, Mich.
Oct 14
at Tabor College Fall Invitational | Day 1
Sand Creek Station | Newton, Kan.
Oct 14
at Tabor College Fall Invitational | Day 1
@ Newton, Kan.
Sand Creek Station | Newton, Kan.
Oct 15
at Tabor College Fall Invitational | Day 2
Sand Creek Station | Newton, Kan.
Oct 15
at Tabor College Fall Invitational | Day 2
@ Newton, Kan.
Sand Creek Station | Newton, Kan.
Oct 16
Men's Soccer 11:00 AM EDT
at Rochester
Rochester, Mich.
Oct 16
Men's Soccer 1:30 PM EDT
at Rochester (Mich.)
Oct 16
Women's Volleyball 7:00 PM EDT
vs. Mich.-Dearborn
Don Ridler Field House // Southfield, Mich.
Oct 18
Men's Soccer 12:00 PM EDT
at Northwood
Oct 18
Women's Volleyball 7:00 PM EDT
at Concordia (Mich.)
Cardinal Fieldhouse // Ann Arbor, Mich.
Oct 19
Cross Country 11 a.m.
at Oberlin College Invite
Oberlin College Invite
Oct 19
Football 12:00 PM EDT
vs. Siena Heights
Blue Devils Stadium // MSFA Mideast // Homecoming Game
Oct 19
Men's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Western Shootout - Day 1
@ Indianapolis, IN
Western Shootout - Day 1
Oct 19
Men's Soccer 4:30 PM EDT
vs. Indiana Tech
Blue Devils Stadium
Oct 19
Women's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Western Shootout - Day 1
@ Indianapolis, IN
Western Shootout - Day 1
Oct 19
Women's Soccer 7:30 PM EDT
vs. Indiana Tech
Blue Devils Stadium
Oct 19
Women's Volleyball 9:00 AM EDT
vs. Alumni
Don Ridler Field House // Southfield, Mich.
Oct 20
Men's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Western Shootout - Day 2
@ Indianapolis, IN
Western Shootout - Day 2
Oct 20
Men's Soccer 6:00 PM EDT
vs. Northwestern Ohio
Blue Devils Stadium
Oct 20
Women's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Western Shootout - Day 2
@ Indianapolis, IN
Western Shootout - Day 2
Oct 23
Men's Soccer 4:30 PM EDT
vs. Siena Heights
Blue Devils Stadium
Oct 23
Men's Soccer 7:00 PM EDT
vs. Siena Heights
Blue Devils Stadium
Oct 23
Women's Soccer 7:00 PM EDT
at Siena Heights
Adrian, Mich.
Oct 23
Women's Volleyball 7:00 PM EDT
vs. Lourdes
Don Ridler Field House // Southfield, Mich.
Oct 25
Women's Basketball 5:00 PM EDT
vs. Xavier (La.)
Oct 25
Women's Volleyball 7:00 PM EDT
at Aquinas
Sturrus Sports and Fitness Center // Grand Rapids, Mich.
Oct 26
Cross Country 10 a.m.
at Great Lakes Invite
Great Lakes Invite
Oct 26
Football 1:05 PM EDT
at Marian (IN)
Indianapolis, Ind. // MSFA Mideast
Oct 26
Men's Soccer 4:00 PM EDT
at Calvin
Grand Rapids, Mich.
Oct 26
Men's Soccer 7:00 PM EDT
at Lourdes (Ohio)
Oct 26
Women's Basketball 4:00 PM EDT
vs. Point Park
Oct 26
Women's Soccer 12:00 PM EDT
at Lourdes
Wildcat Stadium // Sylvania, Ohio
Oct 26
Women's Volleyball 11:00 AM EDT
at Cornerstone
Mol Arena // Grand Rapids, Mich.
Oct 30
Men's Soccer 7:00 PM EDT
at Cornerstone
Grand Rapids, Mich.
Oct 30
Women's Soccer 7:30 PM EDT
vs. Cornerstone
Blue Devils Stadium
Oct 30
Women's Volleyball 7:00 PM EDT
vs. Rochester (Mich.)
Don Ridler Field House // Southfield, Mich.
Nov 01
Women's Volleyball 7:00 PM EDT
vs. Northwestern Ohio
Don Ridler Field House // Southfield, Mich.
Nov 02
Football 12:00 PM EDT
vs. St. Francis (IN)
Blue Devils Stadium // MSFA Mideast
Nov 02
Men's Soccer 7:00 PM EDT
vs. Northwestern Ohio
Nov 02
Women's Basketball 3:00 PM EDT
vs. Alma
Nov 02
Women's Soccer 4:30 PM EDT
vs. Northwestern Ohio
Blue Devils Stadium
Nov 02
Women's Volleyball 11:00 AM EDT
vs. Indiana Tech
Don Ridler Field House // Southfield, Mich.
Nov 03
at TBA
WHAC Tournament
Nov 06
Women's Basketball 11:00 AM EST
vs. Grace Christian (Mich.)
Nov 06
Women's Volleyball 7:00 PM EST
at Madonna
MU Activities Center // Livonia, Mich.
Nov 08
Women's Basketball 9:00 PM EST
vs. Taylor (Ind.)
@ Marion, Ind.
Leah Whittaker Memorial Tournament
Nov 09
Cross Country 11 a.m.
at WHAC Championships
@ Grand Rapids, Michigan
WHAC CHAMPIONSHIPS
Nov 09
Football 1:00 PM EST
vs. Concordia (Mich.)
Blue Devils Stadium // MSFA Mideast
Nov 09
Men's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. WHAC 2
@ Grandville, MI
WHAC 2
Nov 09
Women's Basketball 4:00 PM EST
at Indiana Wesleyan
Leah Whittaker Memorial Tournament
Nov 09
Women's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. WHAC 2
@ Grandville, MI
WHAC 2
Nov 09
Women's Volleyball 5:00 PM EST
vs. Siena Heights
Don Ridler Field House // Southfield, Mich.
Nov 16
Football 1:00 PM EST
at Taylor (Ind.)
Upland, Ind. // MSFA Mideast
Nov 16
Men's Basketball 3:00 PM EST
vs. Cornerstone
Nov 16
Women's Basketball 1:00 PM EST
vs. Cornerstone
Nov 20
Men's Basketball 8:00 PM EST
at Northwestern Ohio
Nov 20
Women's Basketball 6:00 PM EST
at Northwestern Ohio
Nov 22
at NAIA Cross Country Nationals
@ Vancover, WA
NAIA Cross Country Nationals
Nov 23
Men's Basketball 3:00 PM EST
vs. Concordia
Nov 23
Women's Basketball 1:00 PM EST
vs. Concordia
Nov 26
Men's Basketball 8:00 PM EST
at Indiana Tech
Nov 26
Women's Basketball 6:00 PM EST
at Indiana Tech
Nov 30
Men's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. National Collegiate Team Match Games - Day 1
@ Lebanon, IL
National Collegiate Team Match Games - Day 1
Nov 30
Women's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. National Collegiate Team Match Games - Day 1
@ Lebanon, IL
National Collegiate Team Match Games - Day 1
Dec 01
Men's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. National Collegiate Team Match Games - Day 2
@ Lebanon, IL
National Collegiate Team Match Games - Day 2
Dec 01
Women's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. National Collegiate Team Match Games - Day 2
@ Lebanon, IL
National Collegiate Team Match Games - Day 2
Dec 07
Men's Basketball 3:00 PM EST
at Aquinas
Dec 07
Men's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. WHAC 3
@ Toledo, OH
WHAC 3
Dec 07
Women's Basketball 1:00 PM EST
at Aquinas
Dec 07
Women's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. WHAC 3
@ Toledo, OH
WHAC 3
Dec 11
Women's Basketball 6:00 PM EST
vs. Holy Cross
Dec 14
Men's Basketball 3:00 PM EST
vs. Mich.-Dearborn
Dec 14
Women's Basketball 1:00 PM EST
vs. Mich.-Dearborn
Dec 21
at Northwood
Dec 27
Men's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Lehigh Valley Classic - Day 1
@ Whitehall, PA
Lehigh Valley Classic - Day 1
Dec 27
Women's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Lehigh Valley Classic - Day 1
@ Whitehall, PA
Lehigh Valley Classic - Day 1
Dec 28
Men's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Lehigh Valley Classic - Day 2
@ Whitehall, PA
Lehigh Valley Classic - Day 2
Dec 28
Women's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Lehigh Valley Classic - Day 2
@ Whitehall, PA
Lehigh Valley Classic - Day 2
Dec 29
Men's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Roto Grip Keystone Quaker Classic - Day 1
@ Allentown, PA
Roto Grip Keystone Quaker Classic - Day 1
Dec 29
at Johnson & Wales (FL)
Dec 29
Women's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Roto Grip Keystone Quaker Classic - Day 1
@ Allentown, PA
Roto Grip Keystone Quaker Classic - Day 1
Dec 30
Men's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Roto Grip Keystone Quaker Classic - Day 2
@ Allentown, PA
Roto Grip Keystone Quaker Classic - Day 2
Dec 30
at Keiser
Dec 30
Women's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Roto Grip Keystone Quaker Classic - Day 2
@ Allentown, PA
Roto Grip Keystone Quaker Classic - Day 2
Jan 04
Men's Basketball 1:00 PM EST
vs. Madonna
Jan 04
Women's Basketball 1:00 PM EST
vs. Madonna
Jan 08
Men's Basketball 8:00 PM EST
vs. Rochester (Mich.)
Jan 08
Women's Basketball 6:00 PM EST
vs. Rochester College
Jan 11
Men's Basketball 3:00 PM EST
at Siena Heights
Jan 11
Women's Basketball 1:00 PM EST
at Siena Heights
Jan 15
Men's Basketball 8:00 PM EST
vs. Lourdes
Jan 15
Women's Basketball 6:00 PM EST
vs. Lourdes
Jan 18
Men's Basketball 3:00 PM EST
at Cornerstone
Jan 18
Men's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Kegal Midwest Collegiate Classic - Day 1
@ Addison, IL
Kegal Midwest Collegiate Classic - Day 1
Jan 18
Women's Basketball 1:00 PM EST
at Cornerstone
Jan 18
Women's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Kegal Midwest Collegiate Classic - Day 1
@ Addison, IL
Kegal Midwest Collegiate Classic - Day 1
Jan 19
Men's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Kegal Midwest Collegiate Classic - Day 2
@ Addison, IL
Kegal Midwest Collegiate Classic - Day 2
Jan 19
Women's Bowling 8:00 a.m.
Lawrence Tech
vs. Kegal Midwest Collegiate Classic - Day 2
@ Addison, IL
Kegal Midwest Collegiate Classic - Day 2